top of page

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztują okulary?

Na całkowity koszt okularów składa się cena oprawy oraz soczewek okularowych. Ceny opraw w naszej pracowni kształtują się w przedziale 180 - 1500 zł (najszersza półka cenowa to 250 - 600 zł). Ceny soczewek okularowych to bardziej złożony temat, ponieważ zależy ona od korekcji, rodzaju soczewek (jednoogniskowe, progresywne, itd.), materiału, z którego są zrobione (grubsze, cieńsze), jakości, uszlachetnień.

Ile kosztują soczewki okularowe z powłoką do komputera?

Soczewki magazynowe z niebieskim antyrefleksem, w podstawowej grubości to koszt 500 - 700 zł za komplet. Cena zależy od producenta, czyli jakości produktu.

W pierwszym stopniu pocienienia (indeks 1.6) to koszt 600 - 800 zł.

Ile kosztują okulary progresywne?

Cena okularów progresywnych zależy od wielu czynników - korekcji, wybranej klasy soczewki progresywnej, producenta, materiału i powłok uszlachetniających. Przedział cenowy u naszych producentów to 500 - 7000 zł za komplet.

W naszej pracowni sprzedajemy zazwyczaj soczewki progresywne z przedziału 1500 - 3500 zł za komplet.

A co jak się nie przyzwyczaję do progresów?

Bardzo mało osób nie uzyskuje adaptacji do soczewek progresywnych. Dobrze dobrany produkt pozwala na stosunkowo szybką adaptację. 

Jednak faktycznie sporadycznie zdarza się, że klient nie przyzwyczai się do soczewek progresywnych. Wówczas uruchamiamy tzw. gwarancję adaptacji. Klient ma miesiąc od dnia odbioru na zgłoszenie się do nas z problemem z adaptacją. Sprawdzamy wówczas możliwe problemy i jeżeli mimo wszystko nie uda się osiągnąc zadowalającego egektu wymieniamy klientowi soczewki progresywne na dwie pary soczewek - jedne do chodzenia, drugie do czytania. Wymiana jest w ramach tego, co klient zapłacił, jedynie klient musi dostarczyć oprawę do drugiej pary lub dokupić oprawę w salonie. Gwarancja adaptacji to forma ochrony kupującego, wymiana soczewek progresywnych na dwie pary nie wiąże się ze zwrotem różnicy cenowej między ceną katalogową soczewek progresywnych a ceną sumaryczną soczewek jednoogniskowych.

Jak wygląda badanie?

Badanie refrakcji trwa ok. 20 - 30 minut. Podczas badania zbierany jest wywiad, robione są badania wstępne. Natępnie wykonywane jest badanie subiektywne na różnego rodzaju testach (np. literki, testy z kolorowymi elementami, itd.), a na końcu zakładana jest oprawa próbna i omawiamy wynik. Badanie w naszym gabinecie jest badaniem subiektywnym, a jego wynik zależny jest od odpowiedzi pacjenta. 

Ile czeka się na okulary?

Okulary jednoogniskowe są gotowe z reguły w ciągu 2 dni roboczych. Okulary progresywne, biurowe i inne okulary produkowane na zamówienie są wykonywane zazwyczaj w czasie ok tygodnia.

Czy dostanę rabat?

Podstawą istnienia nasej pracowni są stali klienci, dlatego prowadzimy system rabatowy opierający się na docenianiu właśnie takich klientów. Pierwszy zakup okularów korekcyjnych nie jest objęty rabatem, ale kolejne zakupy okularów są premiowane rabatem. Każda kolejna para okularów to rabat 5%. Maksymalny rabat stałego klienta w naszej pracowni to 20%. Rabat obowiązuje na okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne. Na wymianę samych soczewek okularowych maksymalny rabat to 15%. Rabatom nie podlegają usługi, akcesoria, soczewki kontaktowe, pomoce wzrokowe, itd.
 

Czy można wymienić same soczewki w okularach?

W naszej pracowni wymieniamy soczewki okularowe w oprawach klienta, jednak za każdym razem możliwość wymiany jest określana indywidualnie, ponieważ zależy od stanu i typu oprawy. Koszt wstawienia soczewek do oprawy własnej zależy od typu oprawy i wynosi 20 - 50 zł. W przypadku konieczności wyczyszczenia okularów w ramach usługi wymiany soczewek, doliczany jest dodatkowy koszt usługi 30 zł.

Czy można przełożyć soczewki okularowe ze starych okularów do nowej oprawy?

Dopasowanie nowej oprawy do starych soczewek jest trudną operacją, ponieważ poza tym, że musimy dopasować kształt, to muszą się też zgadzać parametry montażu, czyli ustawienie środka optycznego soczewki. Czasem udaje się dopasować nową oprawę i wówczas jest możliwe wykonanie tzw. przeszlifu w naszej pracowni, jednak jest to oceniane każdorazowo po ocenie stanu soczewek okularowych. Klient, który chce wykonać przeszlif jest również zobowiązany do przedstawiania dokumentów okreslających rodzaj materiału, z którego są wykonane soczewki okularowe (opakowania od soczewek, paszporcik, zlecenie). Koszt przeslifu soczedwek do nowej oprawy waha się między 100 - 200 zł.

Co zrobić ze starymi okularami?

Okulary, które nie są już używane, ale są w dobrym stanie technicznym można przynieść do naszej pracowni, a my przekażemy je na akcję humanitarną np. Okulary dla Afryki.

bottom of page